image1 image2 image3
logo

Pogoria Treffen 2014 - relacja

W ostatnią sobotę mieliśmy okazje odwiedzić imprezę Pogoria Treffen organizowaną przez ekipę TuningKingz. 

Miejsce, w którym odbyła się impreza ma naprawdę spory potencjał, znajduje sie w Dąbrowie Górniczej nad jeziorem Pogoria III. Tak wiec oprócz podziwiania samochodów, rozmów ze znajomymi z innych zlotów, można było udać się na plaże trochę się poopalać. Ci, którym dogrzało słońce mogli ochłodzić się w wodzie, która według informacji podawanej przez ratowników wodnych miała w tym dniu 25 stopni. Jako, że impreza trwała cały dzień to trzeba było także coś zjeść. TuningKingz zaopiekował się dużym grillem, który znajdował się pod zadaszeniem na środku terenu imprezy, więc można było wrzucić coś na ruszt i usmażyć. Kto wolał zjeść coś gotowego to tuż za terenem Pogoria Treffen znajdowało się wiele budek z fast foodami (kebab, zapiekanki, panini, hamburgery i wiele innych). Na ochłodę dla osób, które w tym dniu nie musiały wracać samochodem hostessy głównego sponsora Max Fliz rozdawały kupony na darmowe zimne piwko - oni wiedzą jak dogodzić człowiekowi w taką pogodę.

Poniżej możecie obejrzeć film oraz zdjęcia z imprezy.

 

 

W trakcie pisania artykułu dostaliśmy film produkcji Tuning Kingz Video - Samuel Lechowicz

 

Ale wracając do głównego tematu, czyli Pogoria Treffen musimy trochę wspomnieć o przybyłych autach. Przeważnie na zlotach górują auta marki Volkswagen, reszta marek jest w mniejszości. Tym razem aut spod marki VW było najwięcej, lecz dużym zdziwieniem dla nas była spora obecność aut marki Seat, widać że te auta cieszą się coraz większym powodzeniem wśród tuningowców. I bardzo dobrze, ponieważ auta te według nas są podatne na zmiany stylistyczne. Dużą część stanowiła także pojazdy marki Audi, które często miały na pokładzie zawieszenie pneumatyczne AirRide. BMW także nie odstawało od reszty ilością aut, a także poziomem tuningu. Mniej za to było Mercedesów, lecz z tych co były można było obejrzeć kilka ciekawych klasyków, a także najnowszy model Mercedesa SL Roadster z silnikiem V8. Jedynie Skoda i Opel reprezentowane były po jednym samochodzie, ale za to pokazały się z bardzo dobrej strony. Mocna gleba, dobre koło. Skodę Octavie I można zobaczyć na częściej na scenie tuningowej, za to Vectra C to auto rzadko tuningowane - ale jej właściciel pokazał innym, że to auto da się dobrze zrobić.

Podczas Pogoria Treffen ekipa POLISH|WORKS postanowiła wyróżnić 3 auta nadając im tytuł TOP3. Było naprawdę trudno wybrać spośród tylu ciekawych projektów. Gdybyśmy tylko mogli to zamiast TOP3 musielibyśmy zrobić TOPxx (gdzie xx to ilość aut na imprezie)

Po ciężkim wyborze wyróżnienie TOP3 otrzymali
1. Wojciech "Wojtsen" Maląg i jego czerwone Audi A4 B8
2. Hubert Cybuch i jego złoto-żółty Seat Leon I
3. Patryk Musiał i jego zielony VW Golf 1

Ciekawą atrakcją, jaką zapewniła nam ekipa Tuning Kingz był pokaz ekipy Flyboard Polska, która zaprezentowała nam pokaz latania nad wodą. Zainteresowanie nim było bardzo duże, a pokaz był dostępny dla Wszystkich uczestników jak i plażowiczów, którzy akurat opalali się na plaży. Dodatkową atrakcją, dostępną dla każdego był symulator dachowania, skonstruowany ze Smarta Fortwo. 

Pogoria Treffen była imprezą bez żadnej spiny, programu czy innych sztywnych wymogów. Pełny chillout, luz i dobra zabawa, taka Polska namiastka Worthersee. Z tego co dowiedzieliśmy się od ekipy Tuning Kingz, była to impreza "testowa", tak aby sprawdzić potencjał miejsca, klimat jaki może stworzyć oraz jak zostanie odebrana przez zarządce terenu i ludzi postronnych. My już wiemy, że wszystko się sprawdziło i każdy był zadowolony, a Tuning Kingz zapowiedziało nam, że co roku będziemy mieć kolejne edycje Pogoria Treffen. Za rok na pewno uda się zrobić jeszcze lepszą imprezę, a my liczymy na to, że ekipa Tuning Kingz wybierze nas ponownie do patronatu medialnego.

Dzisiaj kilka zdjęć od naszego redakcyjnego kolegi, a już niedługo pełna fotorelacja od Tuning Kingz Photography - Maciej Sułek.

 
2013 - 2018  Polish|Works - Polska Scena Tuningowa  
Foto background site by Łukasz Elszkowski

stat4u